Diabetes pro lékaře

Nabízíme očním lékařům:

  • I. Fotografie očního pozadí /počítačově zpracované/ + SOCT iVue /OCT snímky obou očí/ i s popisem stojí 300 Kč
  • II. Laserové ošetření sítnice - plně hrazeno zdravotními pojišťovnami

I.

Počítačově zpracované fotografie očního pozadí

upravený snímek
originalni snímek bez úprav

upravený snímek
počítačově upravený snímek

Fotografie očního pozadí provádíme 60ti stupňovou digitální mydriatickou funduskamerou Canon 60 UV s následnou úpravou snímků v programu Photoshop tak, aby co nejlépe vynikly pro diabetes typické změny jako mikroaneurysmata, hemorhagie, exudáty i neovaskularizace. V případě kontrolního vyšetření pak zobrazíme vedle sebe minulý a aktuální snímek tak, aby bylo možné porovnat změny v čase.

Vzhledem k tomu, že fotíme v mydriase, prosíme odesílající lékaře, aby před odesláním na fotografii vyšetřili přední segment, vyšetření je kontraindikováno u pacientů s uzavřeným nebo okludabilním úhlem.

 

SOCT iVue

iVue - spektrální optický koherentní tomograf - dokáže velmi přesně, rychle a detailně zobrazit optický řez všemi vrstvami sítnice v centru sítnice

Před vyšetřením je nutné telefonické objednání u naší paní sekretářky na čísle +420 577 438 160. Při objednání je potřebné sdělit, že se nejedná o běžné oční vyšetření, ale o placené vyšetření diabetické retinopathie. Snímky předáváme pacientům hned po vyšetření v tištěné podobě spolu s diagnózou a popisem patologických změn. V případě kontrolního vyšetření popíšeme i eventuelní progresi. Toto vyšetření doporučujeme opakovat asi 1x ročně.

Počítačově zpracované digtální foto + OCT snímky obou očí i s popisem stojí 300 Kč.


II. Laserové ošetření sítnice

Na základě zjištěných změn navrhneme další oční i celkovou léčbu. V naší ordinaci můžeme přímo provést laserové ošetření sítnice přístrojem Integre 532 , v případě potřeby můžeme nemocného odeslat k provedení chirurgického zákroku. Vyžaduje-li to stav pacienta, můžeme doporučit i převedení z perorální na inzulinovou léčbu.